77 Sport
77 Sport
Reklama

Wkraczając w świat sportu marzy nam się, by wysiłek, który podejmujemy był na tyle efektywny aby niósł za sobą pozytywne konsekwencje. Chociażby w postaci poprawy parametrów zdrowotnych uwzględniając przy tym wygląd o którym każdy z nas marzy!

…aby nasze ego nie przerastało prawidłowych nawyków treningowych

Mamy mniejsze lub większe wymagania wobec siebie… Każdy początkujący prawie zawsze wnosi za sobą tyle motywacji iż przerasta ona prawidłowe nawyki treningowe. Jak to się potocznie mówi często obserwuje przerost własnego ego nad sposobem wysiłku który preferujemy. Nie chcę w tym krótkim artykule negować młodych adeptów dbających o własne zdrowie, lecz zależy mi na tym aby nakreślić po krótce czym się kierować tworząc trening dla siebie.

Często też słyszę udzielając drobnych wskazówek “zapaleńcom treningu siłowego”, że nie jest im to do niczego potrzebne ponieważ w zamiarze jest tylko trening rekreacyjny. No dobrze… ale jeżeli zabieramy się za “wyginanie gryfów” czy ćwiczenia w strefie cardio gdzieś w podświadomości wizualizujemy swój wygląd. Założę się z każdym z was, że początkowe cele są mniejsze ale kiedy zaczynamy łapać przysłowiowego bakcyla wymagamy od siebie znacznie więcej. Przecież miłym zwieńczeniem naszej cięzkiej pracy jest efekt końcowy w postaci nienagannej sylwetki cechującej się silną muskulaturą czy smukłą talią i zgrabnymi nogami. Więc do dzieła…

W zależności od tego czy będzie to redukcja czy może wzrost masy mięsniowej trening nie może różnić się od siebie zbyt wiele.

Na początek powinniśmy określić jasno priorytety które będziemy sztywno realizować. W zależności od tego czy będzie to redukcja czy wzrost masy mięsniowej trening nie może różnić się od siebie zbyt wiele. Zarówno w jednym jak i drugim założeniu musimy opierać nasz wysiłek o duże ciężary i sprzyjającą zachowaniu siły jak i masy mięsniowej ilości powtórzeń w przedziale od 6 do maksymalnie 12 ruchów na serie.

Pamiętaj, aby trening nie zajmował nam dłużej niż godzinę.

Pamiętajmy jednak że kiedy intensywność treningu będzie wzrastać (duże cięzary sięgające udziału procentowego górnych granic naszych możliwości a mniej powtórzeń) objętość (ilość serii X ilość powtórzeń) musi być tak dopasowana aby trening nie zajmował nam dłuzej niż godzinę! Powyżej tego czasu wkrada się w nasze zaangażowanie bezproduktywność. To co robimy traci na efektywności ponieważ produkcja hormonów takich jak testosteron czy hormon wzrostu ulega powrotowi do norm naszego organizmu!

W zależności od okresu w którym jesteście możecie z łatwością manipulować swoim treningiem znając te dwie składowe. W okresie tzw. potocznie masy będziemy z łatwością pracowali nad siłą i umięsnieniem z racji sporej nadwyżki kalorii. W przeciwstawnym do poprzedniego okresie (rekucja) za wszelką cene starajmy się utrzymać ciężar. Radą dla Pań chcących pozbyć się nadprogramowej ilości tłuszczu będzie to idealne rozwiązanie! Praca z cieżarami nie zrobi z was facetów ale pomoże utrzymać procesy metaboliczne na wysokim poziomie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here