Whey Protein - białka firmy ALLnutrition
Whey Protein - białka firmy ALLnutrition
Reklama

Przy okazji testu Koncentratu białka firmy ALLnutrition jest okazja by opowiedzieć pokrótce, czym tak naprawdę jest białko. Zaczynając od początku i mając na uwadze koncentrat serwatki nie wolno pominąć bardzo istotnej rzeczy a mianowicie tego, iż charakteryzuję się ono bardzo wysoką zawartością aminokwasów egzogennych. Czyli cząstek elementarnych (aminokwasów) trawionych i uwalnianych w naszym przewodzie pokarmowym przez odpowiednie enzymy.

Na szczególną uwagę zasługują aminokwasy rozgałęzione takie jak BCAA

Aminokwasy egzogenne nie są syntezowane (wytwarzane) przez ludzki organizm a więc muszą być dostarczane z pożywieniem w postaci mięsa, jaj, ryb czy właśnie preparatów białkowych. W tych ostatnich podaż tych aminokwasów jest ponadprzeciętnie wysoka, dlatego stanowią wręcz idealne uzupełnienie naszej diety w białko pełnowartościowe. Idąc dalej tym tropem pamiętajmy, że na szczególną uwagę zasługują aminokwasy rozgałęzione takie jak BCAA.

Ich cudowne właściwości naprawcze znane są w sporcie od bardzo dawna poparte wieloma publikacjami badawczymi. Syntezowane są w tkance mięśniowej, co powoduje dużo szybszą regeneracje powysiłkową naszego organizmu. Pamiętajmy, że popularny wśród sportowców produkt serwatkowy jest nieporównywalnie bogaty w te aminokwasy a szczególnie w leucynę bez porównania z białkami roślinnymi czy wołowymi. Jest też lekko strawne i nie obciąża przewodu pokarmowego, co ma bardzo ważne znaczenie w momencie absorpcji aminokwasów przez nasz organizm.

Cząsteczki te są dużo szybciej wychwytywane i dostarczane do krwioobiegu niż np. białko z produktów żywnościowych, co nie znaczy, że mamy rezygnować z jedzenia! Odżywki typu “białko” mają być tylko uzupełnieniem naszej diety czy ewentualnym dodatkiem lub zamiennikiem posiłku “od czasu do czasu”. Ale rezygnowanie z niego też nie jest najlepszym pomysłem. Szczególnie w „okresie masowym” w sportach siłowych będzie świetnym rozwiązaniem, jako odskocznia i odpoczynek dla naszego ustroju w momentach sporej ilości jedzenia.

Wracając do testu produktu na początku zajmiemy się tym, co dla wielu ma znaczenie, lecz nie koniecznie dla mnie, ale jest miłym akcentem po zakupie ów preparatu. To jest smak odżywki.

Wybór pod względem różnorodności smaków białka firmy ALLnutrition jest bardzo obfity

Wybór pod względem różnorodności smaków białka firmy ALLnutrition jest bardzo obfity i zapewne każdy znajdzie coś dla siebie. Ja akurat trafiłem na “ciasteczko”, które dla mnie nie jest ani za słodkie ani za gorzkie. Nie czuć tzw. Chemii tylko delikatny orzechowy posmak. Zapewniając Was czytelników, że smak nie jest najważniejszym elementem tej całej układanki tylko surowiec, byłem zaskoczony kolejnym swoim wyborem wybierając odżywkę praktycznie w ciemno.

Rozpuszczalność w szejku po treningowym ma duży plus. Przy kilku wstrząśnięciach szejka nie dało się już zauważyć żadnych zgrubień i piany, która często powoduje dyskomfort w spożywaniu przygotowanego napoju. Idąc w bardziej istotnym kierunku zwracam uwagę moją jak i waszą, że w tak przystępnej cenie nie znajdziecie produktów o takiej, jakości surowca i wysokiej zawartości aminokwasów rozgałęzionych.

Oczywistą sprawą jest, że wysokiej klasy Białka odzwierciedlają się wysoką ceną a tutaj zapewniam, że swoich zwolenników znajdzie też w śród młodzieży czy studentów, którzy borykają się z brakiem funduszy na takie rarytasy. Wartość biologiczna produktu znajduję się na poziomie BV, 104 co ma na celu poświadczyć o tym ile białka może zostać przyswojone przez organizm w jednej porcji.

Białka firmy ALLnutrition idealnie pasują do deserów oraz wypieków

Po spożyciu kilku sugerowanych dawek w równych odstępach czasu z wodą w ciągu dnia nie zauważyłem żadnych rewolucji żołądkowych w postaci chociażby wzdęć. Świetnie też sprawdziło się w kuchni. Idealnie łączy się z produktami, których używałem do deserów czy wypieków i doskonale nadaję się do eksperymentowania podczas gotowania. Jedynym mankamentem, do jakiego mogę się doczepić to brak etykiety z profilem aminokwasowym na opakowaniu.

Zgłębiając wiedzę w tym zakresie udało mi się bez problemu doszukać na stronie producenta tabeli oraz aktualnych badań popierających wiarygodność produktu. Co możecie zobaczyć tutaj.

Rozpuszczalność 6/6

Smak 6/6

Skład 5/6

Wchłanialność 5/6

Łączenie z innymi produktami spożywczymi 6/6

Whey Protein - białka firmy ALLnutrition.
Whey Protein – białka firmy ALLnutrition.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here