W drodze po koronę czyli subiektywna ocena biegów z cyklu Grand Prix Wielkopolski w Półmaratonie vol 1.

Reklama

Dwójka Siłoczosnkowców w tym rok postanowiła zdobyć koronę Wielkopolski w półmaratonie. Aby taką otrzymać należy ukończyć min 10 biegów klasyfikowanych w GP Wielkopolski. Zainteresowanych rozwinięciem ww opisu odsyłamy do strony:

http://szswielkopolska.pl/gp/

Poniżej łapcie mocno subiektywną recenzję 5 biegów, w których dotychczas braliśmy udział:

10 PKO Poznań Półmaraton

Olbrzymia impreza biegowa, w której uczestniczy kilkanaście tysięcy osób w związku z czym organizatorzy nie mogą pozwolić sobie na najmniejsze uchybienia organizacyjne. Doskonały bieg na start sezonu, bogaty pakiet startowy w niewygórowanej cenie, rewelacyjni peacemakerzy i płaski profil trasy składający się z jednej pętli…czego chcieć więcej 🙂 ?

Dobrze rozlokowane punkty odżywcze, bardzo fajna szeroka trasa i sprzyjająca pogoda. Na mecie owoce, czekolada i izotoniki, a więc wszystko czego potrzebujesz po takim wysiłku.

Ponadto posiłek regeneracyjny w postaci makaronu, a do tego zimne piwko. Bardzo fajny bieg na pewno będę wracał !

IV Ostrowski ICE MAT Półmaraton

Tydzień po Poznaniu był apetyt na więcej i szybciej…i bum! wszystko źle! Jedyna rzecz, która dawała tu radę to w miarę fajny pakiet startowy. Trasa płaska składająca się z 3 pętli ( a pętle są najgorsze !). Organizatorzy nie wzięli pod uwagę zmieniających się warunków atmosferycznych w efekcie czego w upalne popołudnie, na trasie w pełnym słońcu zlokalizowano zdecydowanie za mało! punktów odżywczych i ani jednej kurtyny wodnej.

Efekt ? liczne omdlenia i czasy (w zasadzie wszystkich biegaczy uczestniczących w dwóch pierwszych biegach GP) dużo gorsze od tych uzyskanych w Poznaniu.

Posiłek regeneracyjny w postaci drożdżówki i butelki wody nie wymaga chyba komentarza…nie wrócę tam już nigdy !

XX Półmaraton Ostrzeszowski (podczas 53 Crossu Ostrzeszowskiego)

Do Ostrzeszowa wybraliśmy się dzień po półmaratonie w Mosinie więc celem było po prostu ukończenie biegu. Jednakże wszystko tutaj zagrało więc i bieg efekt końcowy był zadowalający. Pakiet startowy jak na najniższą opłatę startową w cyklu był bardzo bogaty !

Trasa trudna składająca się z różnej długości pętli, z licznymi podbiegami…ale są takie dni, że wszystko się zgadza więc mimo owych pętli i podbiegów kolejne kilometry mijały jakoś tak łatwo…od punktów odżywczych rozłożonych bardzo fajnie na trasie do finiszu.

Na mecie kiełbasa i soki owocowe oraz godzinka regeneracji na basenie ( wstęp w pakiecie) . Jednym słowem ZAJEBISTY bieg ! Polecam każdemu, sam na pewno nie raz wrócę do Ostrzeszowa.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

VI Bieg Lwa Tarnowo Podgórne

Doskonała propozycja na aktywny wypoczynek z rodziną. Masz pociechę weź ją ze sobą  też pobiegnie! Za 5zł dostanie pakiet z koszulką techniczną i odlewany medal na mecie swojego biegu. Ty w pakiecie znajdziesz dużo więcej ( w tym roku min torba sportowa). Podczas gdy będziesz się zmagał z trasą na Twoje dziecko czeka moc atrakcji na Expo Lwa tuż obok mety. Sama bieg to dwie pętle o płaskiej charakterystyce, dobrze rozlokowane punkty odżywcze oraz najlepsi kibice na trasie! Tym wydarzeniem żyje cała okolica, mieszkańcy wystawiają własne punkty odżywcze oraz zapewniają chłodzenie z węży ogrodowych. Mimo upału i popołudniowego startu bieg jest bardzo przyjemny. Regeneracja to słodycze i owoce oraz makaron.

Tarnowo Podgórne jest bogatą gminą, co przekłada się na jakość imprezy. Wzorowa organizacja i wiele atrakcji jako dodatek do biegu dla całej rodziny. Zdecydowanie polecam!

XI Grodziski Półmaraton “Słowaka”

Jeden z najszybciej wyprzedających się biegów w Polsce. Wziąłem w nim udział i rozumiem fenomen. Po pierwsze bardzo bogaty pakiet startowy w tym roku: koszulka techniczna, ręcznik, izotonik oraz piwka grodziskie.

Po drugie bardzo fajna,składająca się z dwóch pętli płaska trasa,liczne punkty odżywcze, kurtyny wodne, doskonali peacemakerzy oraz kibice. Ci ostatni zaangażowani tak samo mocno jak Ci w Tarnowie. Wierzcie mi, że potrafią podnieść człowieka na duchu gdy zabraknie siły!

No i po trzecie to co czeka na Ciebie po przekroczeniu mety czyli regeneracja aż do popołudnia 🙂 Organizatorzy zamykają cały rynek grodziski dla biegaczy, a na tym rynku masz zapewniony zimny browar, kilka propozycji treściwego jedzenia oraz słodycze i napoje. Polecam w 100% !

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułSuperfoods w polskiej kuchni – dlaczego takie super?
Następny artykułMiłość od pierwszego zgnojenia
Siła i Czosnek to ludzie dla,których sporty siłowe i wytrzymałościowe stały się sposobem na życie.Wspólne treningi i wzajemne wsparcie na trasach niezależnie czy to półmaraton, cross czy bieg z przeszkodami przekładają się na każdą dziedzinę naszego życia.Dla nas, grupy kumpli najważniejsze jest to aby czerpać radość z tego co robimy.I chociaż cele mamy ambitne pamiętamy o tym żeby przede wszystkim dobrze się bawić. Jeden za wszystkich! Siłaaa i Czosneek!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here